Локомотив Кубан елиминира Барселона на четвъртфиналите в Евролигата (ВИДЕО)

Александър Везенков не попадна в групата на испанския гранд за двубоя

Отборът на Локомотив Кубан се класира за пръв път в историята си на финалната четворка на Евролигата по баскетбол за мъже. Руският тим победи гостуващия Барселона с 81:67 (26:21, 24:18, 8:23, 23:5) точки в решителния пети мач от четвъртфиналите на турнира и спечели серията с 3:2 успеха.

Българският баскетболист Александър Везенков остана извън групата на каталунците за двубоя.

Домакините се представиха страхотно в нападение през първото полувреме и водеха с 50:39 на почивката. Испанците изиграха силна трета четвърт, която спечелиха с 23:8 и имаха аванс от 62:58 преди последните 10 минути.

Играчите на Локомотив Кубан решиха всичко в двубоя със серията от 15:2 в началните минути на последната четвърт. 12 от тези точки реализира американецът Крис Сингълтън.
За победителите се отличиха Малкълм Дилейни със 17 точки и Сингълтън с 16 точки и 12 борби.

За Барселона Стратос Перпероглу наниза 13 точки, а Хуан Карлос Наваро завърши с 12 точки.

Локомотив Кубан ще играе срещу ЦСКА Москва (Русия) на полуфиналите на турнира на 13 май в Берлин. Другата двойка е Фенербахче (Турция - Лаборал Куча (Испания).