"Локомотив" Пловдив е на четвъртфинал за Купата на България

"Смърфовете" победиха "Дунав" с 2:1

Пловдивският "Локомотив" се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България след победа като гост срещу състава на "Дунав" с 2:1.

Първото полувреме завърши без голове, а през второто гостите поведоха с 2:0 след попадения на Анте Аралица в 64-ата минута и на Бирсент Карагерен в 68-ата.

Русенци стигнаха до почетен гол едва в продължението на мача, когато точен бе Александър Александров.

По-рано днес място в следващата фаза си осигури и втородивизионният "Струмска слава", който спечели с 3:1 домакинството си на друг отбор от същото ниво - "Черноморец" Балчик.

Състави

"Дунав": Станислав Антонов, Преслав Петров, Георги Динков, Красимир Станоев, Бранимир Костадинов, Христо Попадийн, Дерик Менса, Алексаднър Александров, Мухамаду Ндиайе, Исмаил Иса

"Локомотив" Пловдив:  Мартин Луков, Мустафа Абдулахи, Стивън Езе, Димитър Везалов, Игор Банович, Абделхаким Буна, Димитър Илиев, Ален Ожболт, Симеон Райков, Анте Аралица, Бирсент Карагарен