"Локомотив" Пловдив е първият четвъртфиналист за Купата на България

"Черно-белите" победиха своите съименници от София

"Локомотив" Пловдив продължава битката да прибави във витрината си трета Купа на България по футбол. "Черно-белите" победиха като гост "Локомотив" София с 2:0 и ще играят на четвъртфинал в надпреварата.

За четвърти пореден сезон тимът от Пловдив е сред осемте най-добри в турнира. Двата гола за победителите отбелязаха футболист номер 1 на България за 2019 и 2020 г. - Димитър Илиев, и Кристиан Гомис.

След скучно първо полувреме на стадиона в "Надежда", втората част предложи доста по-атрактивни отигравания.

Само секунди след съдийския сигнал за начало на полувремето Димитър Илиев си поднесе подарък за именния ден и с диагонален удар от разстояние прати топката във вратата на "Локо" София.

Домакините опитаха какво ли не, за да върнат равенството, но не бяха ефективни.

В продължението на редовното време Кристиан Гомис преодоля Мики Орачев и направи страхотен пробив към опразнената врата на "червено-черните". Последва удар и резултатът стана 2:0.

По-късно днес (26 октомври) ще се изиграе и вторият мач от програмата на осминафиналите за Купата на България между "Левски" и "Септември" Симитли.