"Локомотив" Пловдив посече "Словачко" в края

"Железничарите" взеха минимален аванс срещу чешкия тим

"Локомотив" Пловдив дебютира с драматична победа в новия турнир на УЕФА - Лигата на конференциите! "Железничарите" спечелиха с 1:0 като домакини на чешкия "Словачко" в първия мач между двата тима от втория предварителен кръг.

Безценното попадение за "Локомотив" отбеляза Петър Витанов в 89'.

Реваншът в Чехия е след седмица. При успех в сблъсъка, в третия кръг "Локомотив" ще се изправи срещу датския гранд "Копенхаген" или белоруския "Торпедо" Жодино.

На стадиона в парк "Лаута" "Локомотив" започна по-активно мача, но първият точен удар бе отправен от гостите - в 9'. Отборът на Александър Тунчев отговори в 23', изпълнението на Лукас Салинас обаче бе слабо.

След половин час игра двата тима си размениха по едно добро положение - съответно на Димитър Илиев и Даниел Холцер. "Словачко" пропиля и голова ситуация, открила се пред Ян Калабишка.

В началото на втората част Георги Минчев направи пропуск, а четвърт час по-късно същото стори и Конър Руан.

В 75' главният съдия Карим Абед се контузи и мачът бе довършен от четвъртия рефер Ерик Ваталие.

"Локомотив" осъществи натиск и успя да пречупи съперника минута преди края на редовното време, когато Витанов се разписа с мощен изстрел, след като Минчев бе блокиран.

Чехите можеха да изравнят при последвалия отчаян щурм, Лукаш Садиле обаче не намери добре топката, оставен непокрит в наказателното поле на "железничарите".

Стартовите състави

"Локомотив" Пловдив: Пиргов, Гомис, Крачун, Биков, Витанов, Умарбаев, Николаев, Руан, Салинас, Илиев, Минчев

"Словачко": Нгуен, Калабишка, Кадлец, Хофман, Рейнберк, Хавлик, Даничек, Садилек, Холцер, Сисилия, Навратил