"Локомотив" Пловдив спря "Левски", "сините" сдадоха върха

Успех с 1:0 за "черно-белите" на "Лаута"

"Локомотив" Пловдив победи с 1:0 "Левски" в мач от осмия кръг на Първа лига. Така домакините нанесоха първа загуба на "сините" в шампионата и под ръководството на Славиша Стоянович. "Левски" е с актив от 19 точки, колкото има и ЦСКА, но "червените" са с по-добра голова разлика и остават начело. Двата тима се сблъскват на 29 септември на Националния стадион в първото Вечно дерби за сезона.

Преди началото на срещата между "Локомотив" Пловдив и "Левски" присъстващите на стадиона почетоха с минута мълчание паметта на загиналите през седмицата при катастрофа четирима футболисти от "Павликени".

В 4-ата минута играчите на двата тима се сдърпаха, а Абзелхаким Буна и Антони Белмонт получиха жълти картони. Гостите започнаха със самочувствие и в 7-ата минута след бърза атака по десния фланг Милош Цветкович центрира опасно, но Серджиу Буш остана под топката. Пет минути по-късно Анте Аралица стреля силно, топката се удари в тялото на Холмар Ейолфсон, домакините претендираха, че исландецът е играл с ръка и поискаха дузпа, но съдията Станислав Тодоров прецени, че няма основание да я отсъди.

Домакините поведоха в 14-ата минута. Тогава Парвиз Умарбаев центрира, а Анте Аралица с глава откри резултата за 1:0.

Дванадесет минути по-късно Давиде Мариани от гостите центрира остро, но нямаше негов съотборник да засече топката от удобна позиция. В 36-ата минута резервният вратар на "Левски" Божидар Митрев получи жълт картон за реплика от скамейката. Три минути преди почивката Давиде Мариани центрира, но отново негов съотборник не успя да се възползва от ситуацията.

Гостите опитаха натиск и в 53-ата минута Иван Горанов центрира, но Серджиу Буш не успя да се разпише с глава. Пет минути по-късно след атака на "сините" Хали Тиам и Милош Цветкович отправиха удари към вратата на съперника, но локомотивци ги отбиха.

В 71-ата минута Габриел Обертан шутира, но вратарят на домакините хвана топката. Две минути по-късно Йосип Томашевич стреля опасно, но защитник на "Левски" изби топката.

В 78-ата минута Серджиу Буш шутира, но Мартин Луков улови. Две минути по-късно Буш отново отигра слабо с глава след центриране на Милош Цветкович. Секунди преди края на двубоя румънецът отблизо не успя да преодолее Мартин Луков.

Така "черно-белите" запазиха преднината си и се поздравиха с крайния успех.

"Локомотив": Мартин Луков, Милош Петрович, Асен Георгиев, Стивън Езе, Йосип Томашевич, Игор Банович, Янко Ангелов, Парвизджон Умарбаев, Абделхаким Буна, Бирсент Карагерен, Анте Аралица

"Левски": Мартин Полачек, Милош Цветкович, Холмар Ейолфсон, Аймен Белаид, Иван Горанов, Антони Белмонт, Кали Тиам, Жерсон Кабрал, Давиде Мариани, Габриел Обертан, Серджиу Буш