"Локо" Пловдив победи, но бе на път да пропилее солиден аванс

"Смърфовете" надвиха "Царско село" с 3:2

"Локомотив" Пловдив записа важна победа при гостуването си на новака "Царско село" в мач от 9-ия кръг на родния футболен шампионат.

На ст. "Славия" "железничарите" се наложиха с 3:2, след като водеха с 3:0 до 53'. В заключителните минути "царете" тръгнаха смело в атака в търсене на обрат и успяха да върнат две попадения.

Мачът бе първи от програмата на кръга. Георги Хашев (19') си отбеляза автогол, с който "смърфовете" поведоха в резултата. Новото попълнение Динис Алмейда (50') вкара дебютното си попадение в официален мач, след като се появи в игра от пейката, а Ален Ожболт (53') направи резултата класически.

Впоследствие Георги Минчев (86') намали изоставането на домакините след точно изпълнение на дузпа, а Родни Антуи в третата минута от добавеното време оформи крайния резултат.

Така "Локомотив" вече е трети със 17 точки, а "Царско село" остава на предпоследната 13-а позиция с актив от 8 пункта.

Съставите

"Царско село": Мартин Димитров, Мартин Кавдански, Ивайло Марков, Георги Хашев, Густаво Карбониери, Реян Даскалов, Серкан Юсеин, Божидар Кацаров, Веселин Минев, Родни Антуи, Георги Минчев

"Локомотив" Пловдив: Мартин Луков, Дейвид Малембана, Стивън Езе, Милош Петрович, Парвиз Умарбаев, Петър Витанов, Барсент Карагарен, Йосип Томашевич, Георги Илиев, Димитър Илиев, Ален Ожболт