"Лудогорец" без проблеми срещу "Иртиш"

Шампионите спечелиха контролата с 2:0

"Лудогорец" победи с 2:0 казахстанския "Иртиш" Павлодар. И двата гола паднаха преди почивката, а в самия край Клаудиу Кешеру пропусна дузпа.

Старши треньорът на разградчани Димитър Димитров-Херо отново направи пълна ротация в състава, но въпреки това отборът му контролираше събитията от самото начало на мача.

След неточни няколко удара в началото на мача българските шампиони откриха резултата в 27-ата минута. Джоди Лукоки центрира, а новото попълнение Швиерчок прониза вратаря Калмиков с глава за 1:0. В 35-ата минута Сисиньо проби по левия фланг и центрира към Мисиджан, който на празна врата нямаше как да сбърка и покачи на 2:0.

Само пет минути по-късно Калмиков спаси вратата си от нов гол. Мисиджан излезе на добра позиция, но ударът му бе избит в корнер.

През второто полувреме двамата треньори направиха много смени, като в 81-ата минута грешка и подхлъзване на Горалски едва не доведоха до гол във вратата на Ренан. Само две минути по-късно разградчани получиха дузпа, след като Светослав Ковачев бе повален в наказателното поле. Клаудиу Кешеру обаче изпълни крайно несериозно, опитвайки да вкара в стил "Паненка", и вратарят улови с лекота.

Състав на "Лудогорец": Ренан дос Сантос, Лукас Саша (79 - Венцислав Керчев), Георги Терзиев (72 - Козмин Моци), Игор Пластун (72 - Рафаел Форстър), Сисиньо (72 - Натанаел Пимента), Абел Анисе, Густаво Кампаняро (46 - Яцек Горалски), Върджил Мисиджан (72 - Светослав Ковачев), Вандерсон (85 - Доминик Янков), Джоди Лукоки (72 - Жоао Пауло), Якуб Швиерчок (46 - Клаудиу Кешеру)