"Лудогорец" постигна най-резултатната си победа

"Орлите" разгромиха "Септември" в Разград

Шампионът "Лудогорец" разгроми с 6:0 "Септември" София у дома и записа най-резултатната си победа през този кампания. Така "орлите" приключват редовния сезон в Първа лига на първо място, докато за "Септември" предстои битка за оцеляване.

"Лудогорец" реши мача още през първото полувреме. Полският национал Якуб Швиерчок вкара голове в 8-ата и 21-та минута след асистенции на Драгош Григоре и Станислав Манолев, а румънецът сам покачи на 3:0 в 24-та минута с перфектно изпълнена дузпа, отсъдена за нарушение на Георги Стоичков срещу Антон Недялков.

Марселиньо вкара следващите два гола в 42-та и 55-та минута след удари от близко разстояние, а Клаудиу Кешерю се разписа в 64-ата минута и продължи гонитбата със Станислав Костов за голмайсторския приз в Първа лига. Румънецът е с едно попадение по-малко от нападателя на "Левски", който се разписа при победата на "сините" с 4:3 над "Верея" по-рано през деня.