"Лудогорец" с престижен успех в контролите

Българският шампион победи "БАТЕ" Борисов с 2:1

Шампионът "Лудогорец" победи с 2:1 "БАТЕ" Борисов в предпоследната си контрола на турска земя.

"Орлите" откриха резултата още в 20-та минута, когато Жуниор Кишада отне топката в половината на беларусите и я изпрати в мрежата за 1:0. "БАТЕ" обаче отвърна на удара още преди края на първата част. В 41-ата минута Алексей Риос стреля от около 25 метра от пряк свободен удар и матира вратаря Ренан дос Сантос за 1:1.

Георги Дерменджиев направи няколко промени в началото на второто полувреме, а "Лудогорец" продължи да играе по-добре от тима от Беларус. Това даде резултат и в 69-та минута българските шампиони поведоха с 2:1, след като Жуниор Кишада изскочи сам срещу вратаря на гостите и го прехвърли успешно.

"Зелените" пропуснаха да направят победата си по-изразителна, след като в добавеното време на мача Жоао Пауло подаде на Мисиджан на празна врата, но крилото се размина с гола. След последния съдийски прехвърчаха искри между футболисти на двата тима, но до по-сериозни инциденти не се стигна.

Следващата проверка на "Лудогорец" е утре срещу словенския "Марибор".