"Лудогорец" детронира "Славия", "белите" този път загубиха с дузпи

Успех с 6:5 за "орлите" след наказателни удари в осминафинал за Купата на България

"Лудогорец" победи "Славия" с 6:5 след изпълнение на дузпи в осминафинална среща от турнира за Купата на България. В редовното време и продълженията резултатът бе 2:2. Така "Славия" сдаде трофея по същия начин, по който го спечели.

Двубоят започна прекрасно за "белите" и те поведоха в 14-ата минута. Галин Иванов изпълни отлично пряк свободен удар от около 30 метра и наказа груба грешка на стража Хорхе Броун, който бе излязал напред.

"Лудогорец" изравни в 35-ата минута чрез Шверчок. Полякът премина през трима бранители в бяло и пусна топката покрай вратаря Петков.

Шампионът на България осъществи пълен обрат в 74-ата минута. Отново Шверчок се разписа. Радостта на "орлите" обаче не продължи дълго. Само три минути по-късно "Славия" изравни с попадение на Галин Иванов.

Стигна се до продължения, при които пропуски за "Лудогорец" направиха Лукоки, Шверчок и Кешерю. Спорът се реши с дузпи, а в тях за разградчани не реализира Лукас Саша, докато за "Славия" сбъркаха двама - Милен Гамаков и Георги Йомов.

Така "Лудогорец" се класира за четвъртфиналите на турнира за Купата на България. По-рано днес това сториха "Септември" (3:2 срещу "Локомотив" София), "Черно море" (2:2 и 5:4 след дузпи срещу "Левски") и "Етър" (3:0 срещу "Верея").

Съставите:

"Лудогорец": 1. Броун, 90. Форстър, 5. Терзиев, 6. Натанаел, 4. Сисиньо, 18. Дяков (62- Кампаняро), 8. Лукас Саша, 64. Янков (66-Марселиньо), 7. Бакалов (94-Кешерю), 88. Вандерсон (Лукоки), 70. Шверчок

"Славия": 1. Петков, 23. Узунов, 38. Гамаков, 55. Христов, 3. Марем, 35. Йомов, 8. Шоколаров, 10. Карабельов (120-Станиславлевич), 33. Иванов, 7. Ангелов (65-Мицански), 9. Чунчуков (98-Цветанов)