"Лудогорец" изпусна точка срещу "Арсенал" (ВИДЕО)

"Орлите" поведоха с 2:0 пред 32 000 зрители, но допуснаха обрат в края

„Лудогорец” изигра най-силния си мач в Шампионската лига, но допусна злощастна загуба с 2:3 от „Арсенал”. „Орлите” започнаха шеметно пред 32 000 зрители на „Васил Левски” и в 14-ата минута вече водеха с 2:0. Английският гранд изравни до почивката. През второто полувреме Вандерсон пропусне две идеални ситуации, а Месут Йозил донесе трите точки на „артилеристите” в самия край.

Треньорът на "Лудогорец" Георги Дерменджиев направи две промени в състава спрямо гостуването на "Емиратс" (0:6) - Милан Борян застана на вратата вместо национала Владислав Стоянов, а Клаудиу кешеру започна на върха на атаката вместо Върджил Мисиджан.

"Арсенал" стартира лежерно, въпреки че създаде първите две ситуации - Аарън Рамзи стреля в аут от задва ножица, а Милан Борян отрази удар на Месут Йозил. В следващите минути обаче пред вратата на гостите стана страшно. В 11-ата минута Джонатан Кафу засече центриране на Вандерсон от пряк свободен удар и откри. А само 180 секунди по-късно отново Кафу проби отдясно, финтира защитник и намери Клаудиу Кешеру, за когото не бе проблем да удвои.

"Артилеристите" се вдигнаха на щурм и в 19-ата минута Гранит Джака намали с прецизен удар в левия ъгъл. При центрирането на Йозил обаче останаха съмнения дали топката не бе напуснала очертанията на терена. Малко преди почивката английският тим успя да изравни - Оливие Жиру насочи топката с глава след центиране на Рамзи.

"Лудогорец" продължи на ниво и след почивката, а в рамките на две минути (между 63-ата и 65-ата) Вандерсон не успя да преодолее два пъти Оспина от чисти позиции. Накрая обаче триумфираха футболистите на "Арсенал" - Йозил бе изведен сам срещу Борян, преодоля вратаря и двама защитници и с гениалното си изпълнение подпечата пълния обрат.

"Орлите" все пак остават в битката за третото място в групата с "Базел". който загуби 1:2 от ПСЖ у дома. Двата тима имат по една точка. Най-вероятно всичко ще се реши в прекия сблъсък на "Васил Левски", а залогът е участие в елиминационната фаза на Лига Европа.