"Лудогорец" на 1/4-финал за Купата, съмнения за тежка контузия на Недялков

Шампионите победиха "Царско село" с 2:1 като гост

Шампионът "Лудогорец" се класира за 1/4-финалите на турнира за Купата на България. "Орлите" победиха с 2:1 като гост "Царско село" и продължават напред в битката за трофея.

Не всички новини за тима от Разград обаче са добри. През първото полувреме защитникът Антон Недялков напусна терена на носилка след сблъсък с противников играч. Съмненията са за тежка контузия, но все още няма конкретна информация.

"Лудогорец" стигна до победата с голове на Мавис Чибота и Абел Анисе. За "Царско село" се разписа Дилан Мертенс.

В последните три сезона шампионите отпадат на 1/4-финалите. Само два пъти са печелили турнира - пред 2012 и 2014 г.

Гостите изиграха силно първо полувреме, в което вкараха и двата си гола. След паузата домакините бяха по-агресивни и се опитаха да притиснат "орлите". В края на мача "Царско село" вкара втори гол, но той бе отменен заради засада.

По-рано през деня в друга среща от 1/8-финалите ЦСКА 1948 елиминира "Ботев" Пловдив след продължения. За следващата фаза вече се класира носителят на трофея "Локомотив" Пловдив, ЦСКА и "Арда" Кърджали.