"Лудогорец" не пожали "Литекс". Вкара 4 гола

Двата тима изиграха първа среща от полуфиналите за Купата на България

"Лудогорец" победи третодивизионния "Литекс" в първи мач от полуфиналите от турнира за Купата на България. Шампионите не пестиха сили и успяха да вкарат 4 безответни гола във вратата на тима, който в предишната фаза отстрани елитния "Черно море".

Резултатът откри Върджил Мисиджан едва във втората минута на двубоя след асистениция от Жоао Пауло.

Густаво Кампаняро направи резултата 2:0 в 26-та минута. Той стреля от границата на наказателното поле, а топката се отклони от Петко Ганев и попадна в мрежата.

Само 3 минути бяха достатъчни на "орлите" за ново попадение. То беше дело на младия Александър Василев.

Крайното 4:0 оформи Жуниор Кишада в 34-та минута.

През второто полувреме възпитаниците на Георги Дерменджиев имаха шансове да направят победата си още по-изразителна, но опитите им не се увенчаха с успех.

Така в реваншът на 27 април "Лудогорец" ще гостува на "Литекс" със солидна преднина. Другата полуфинална двойка в турнира "Верея"-"Ботев" Пловдив ще мери сили утре (19 април).