"Лудогорец" отново победи, подгони "Левски"

"Орлите" надвиха "Нефтохимик" с 3:1, вече са втори

"Лудогорец" записа четвърта поредна победа в първенството. "Орлите" спечелиха домакинството си на "Нефтохимик" с 3:1 в двубой от 9-ия кръг на Първа професионална лига.

Така те вече заемат второто място в класирането. Шампионите имат 19 точки в актива си, две повече от "Дунав" и ЦСКА. Лидер е "Левски", който по-рано днес надви русенци с 2:0. "Лудогорец" обаче е с мач по-малко.

Срещу "Нефтохимик" разградчани не допуснаха изненада и стигнаха до трите точки с попадения на Вандерсон (13), Лукас Саша (56) и Кешерю (70). За гостите се разписа Дюлгеров (47).

Тази вечер наставникът на "Лудогорец" Георги Дерменджиев очаквано бе дал почивка на някои от основните си играчи, които през седмицата се сблъскаха с ПСЖ в Шампионската лига.

Затова Козмин Моци и Йордан Минев не взеха участие в мача, а на върха на атаката действаше Кешерю.

Стартови състави

Лудогорец: Владислав Стоянов, Натанаел, Игор Пластун, Хосе Паломино, Лукас Саша, Светослав Дяков, Густаво Кампаняро, Марселиньо, Вандерсон, Джонатан Кафу, Клаудиу Кешерю

Нефтохимик: Янко Георгиев, Хомей Серджо, Костадин Велков, Ангел Грънчов, Иво Малинов, Йордан Йорданов, Николай Дюлгеров, Мариян Огнянов, Румен Руменов, Иван Вълчанов, Костадин Хазуров