"Лудогорец" победи чехи с гол в последната минута

"Орлите" с пълен обрат

Отборът на "Лудогорец" победи с 2:1 чешкия "Злин" в контролна среща, играна в Турция. "Орлите" постигнаха пълен обрат след като на полувремето изоставаха с 0:1.

Мачът започна по-добре за "Лудогорец", които имаха шанс да отбележат в 21-ата минута, но Клаудиу Кешеру не успя да отправи добър изстрел от около 3 метра.

Постепенно чехите взеха инициативата и стигнаха до гол в 30-ата минута. Милош Копечни центрира отдясно, а Диоп вкара с глава за 0:1.

До края на полувремето българите имаха шанс да изравнят, но вратарят Достал отказа на два пъти Марселиньо и Кешеру.

Минута след подновяването на играта, "орлите" стигнаха до гол. Силен шут от пряк свободен удар на Жоао Пауло бе избит от вратаря на чехите, но попадна на главата на Кешеру, който от близо не сгреши за 1:1.

По-късно пропуски за родния шампион записаха Пауло и Лукоки. Все пак разградчани успяха да стигнат до втори гол. В последната минута, след бърза контраатака, Лукоки проби отдясно и подаде към Кишада, който бе точен за 2:1.