Лудогорец победи Хасково в първия мач от 12-я кръг на "А" група

Лудогорец надигра с 3:1 последния в класирането Хасково

Лудогорец победи Хасково с 3:1 в първия мач от 12-тия кръг на "А" футболна група. Отборът на Хасково поведе в резултата още в шестата минута след попадение на Георги Коруджиев. След получения гол домакините от Разград започнаха атака след атака към вратата на Боян Пейков. Изравнителния гол дойде в 37-та минута след техничен удар на бразилеца Марселиньо. В продължението след края на първото полувреме Мартин Ковачев след изпълнение на ъглов удар дръпна с дясната си ръка Козмин Моци за фланелката и румънската звезда на българския шампион падна на терена. Главният съдия Стефан Павлов отсъди дузпа и показа жълт картон на Ковачев. Зад топката застана Моци, който реализира 2:1 за Лудогорец. Последния трети гол за крайното 3-1 беше отбелязан от Дани Абало.