"Лудогорец" си тръгва с победа от Австрия

Шампионите се наложиха с 2:0 над "Ахмат" Грозни

"Лудогорец" победи с 2:0 "Ахмат" Грозни в последната си проверка на австрийска земя. Точни за успеха на българския шампион бяха Вандерсон в 24-ата минута и Марселиньо в 54-ата.

"Орлите" доминираха от самото начало на срещата и можеха да открият резултата още във 2-ата минута, но Лукоки не успя да засече центриране на Вандерсон.

Силните атаки на "Лудогорец" продължиха и в 24-ата минута Сисиньо намери на чиста позиция Вандерсон, който направи 1:0.

В 54-ата минута Марселиньо бе точен за 2:0, а до края на мача резултатът можеше да бъде и по-изразителен, но футболистите на Георги Дерменджиев не успяха да се възползват от грешките в защитата на "Ахмат".

Утре "орлите" се прибират в България. До началото на сезона те ще се готвят в Разград.

На 12 юли "Лудогорец" гостува на "Жалгирис" в мач от втория предварителен кръг на Шампионската лига.