"Лудогорец" победи с 12:1 третодивизионен тим в контрола (ВИДЕО)

Шампионите с първа проверка в лятната подготовка

"Лудогорец" победи с 12:1 третодивизионния тим "Надежда" Доброславци в първа контрола от лятната подготовка за сезон 2019/2020. Разградчани се подготвят в София, където изиграха мача.

Както подсказва резултата, разликата в класите на двата отбора на терена беше голяма. Още в 9-ата минута "Лудогорец" водеше с 2:0 след гол на Лукоки в 3-ата и автогол на Атанасов. Третото попадение реализира Якуб Швиерчок в 30-ата минута. По този начин завърши и частта.

Снимка: ludogorets.com

През второто полувреме паднаха останалите 9 гола за "орлите". 4 от тях бяха дело на Димо Бакалов. Вандерсон се отличи с 3 попадения. Гол за "Лудогорец" отбеляза и новото попълнение Дан Битон, както и Серкан Юсеин.

Почетния гол за "Надежда" вкара Божилов от дузпа в 84-ата минута.

След разгрома днес, утре (16 юни) шампионите ще заминат за Австрия, където ще проведат останалата част от подготовката. До момента за там са уговорени 4 контроли - срещу словенския "Триглав", шампиона на Азербайджан "Карабах", първенеца на Украйна "Шахтьор" Донецк и румънския "Ботошани".