"Лудогорец" победи с лекота "Верея"

3:1 за "орлите" в Разград

"Лудогорец" победи с 3:1 "Верея" в мач от петия кръг на Първа лига. По този начин шампионите събраха 10 точки и се изравниха на втората позиция в първенството с ЦСКА, но "орлите" са и с мач по-малко.

Старозагорци остават на четвърто място във временното класиране със 7 точки.

Домакините поведоха чрез Клаудио Кешеру в 25-ата минута. Пет минути по-късно румънецът се разписа за втори път, а в 58-ата минута Абел Анисе оформи крайното 3:1.

Единственото попадение за "Верея" бе дело на Георги Андонов в 42-ата минута.

В 25-ата минута "орлите" излязоха напред в резултата, след като Сисиньо центрира към Кешеру, а румънецът вкара за глава за 1:0. В 30-ата минута голмайсторът на шампионите удвои. Кешеру се възползва от разбъркване в наказателното поле на старозагорци и промуши топката във вратата за 2:0.

В 42-ата минута Георги Андонов намали на 2:1 след груба грешка на Натанаел.

В 58-ата минута Анисе със силен удар от воле оформи крайния резултат - 3:1 в полза на "Лудогорец".