"Лудогорец" победи "Славия" в скучен мач

Моци и Кешерю бяха точни за домакините

Лидерът в Първа професионална футболна лига "Лудогорец" победи "Славия" с 2:0 в мач от 19-ия кръг на първенството.

Срещата, играна в Разград, не се отличи с особено атрактивни отигравания, а успехът на домакините дойде след попадение на Козмин Моци с глава и от дузпа на Клаудиу Кешерю.

Доминацията на "Лудогорец" на терена бе видима от самото начало. Футболистите на "Славия" рядко поглеждаха към вратата на съперника и през първото полувреме само Георги Йомов правеше опити за атаки, които обаче не доведоха до попадение.

За радост на домакините резултатът бе открит в 38-ата минута, когато Козмин Моци засече с глава центриране от корнер за 1:0.

Второто полувреме не се различаваше особено от първото, като отново "Лудогорец" имаше по-добрите възможности за гол.

В 55-ата минута Якуб Швиерчок бе фаулиран в наказателното поле на "Славия". За 2:0 от бялата точка точен бе Клаудиу Кешерю.

В 69-ата минута Галин Иванов отправи удар към вратата на Ренан, но той бе неточен. В 86-ата Иванов стреля от пряк свободен удар, а вратарят на "Лудогорец" отби с една ръка.

Това бяха и по-опасните удари за "белите", който след мача остават на 10-о място в класирането.