"Лудогорец" прегази "Младост" и продължава в Шампионската лига

"Орлите" срещу "Цървена звезда" в следващия квалификационен кръг

Шампионът на България "Лудогорец" продължава похода си към групите на Шампионската лига.

"Орлите" победиха с 3:0 "Младост" (Подгорица) в мач-реванш от втория квалификационен кръг на най-комерсиалния футболен турнир. Първата среща в България завърши с успех от 2:0 за тима от Разград.

Головете за "Лудогорец" отбелязаха Джоди Лукоки в 39-ата минута, Вандерсон в 48-ата и отново Лукоки в 64-ата.

В 24-ата минута Козмин Моци изпусна дузпа, отсъдена за нарушение срещу Марселиньо.

Домакините също успяха да вкарат гол във вратата на "зелените", но той бе отменен поради съмнения за засада на Борис Копитович.

В следващия квалификационен кръг "орлите" ще срещнат отбора на "Цървена звезда", който отстрани малтийския Валета, след втора победа от 2:1.