"Лудогорец" прекърши "Шахтьор" Солигорск в края

Успешно начало за "орлите" в квалификациите на Шампионската лига

"Лудогорец" започна участието си в квалификациите на Шампионската лига с труден успех! "Орлите" победиха с 1:0 "Шахтьор" Солигорск като домакин в първия мач между двата тима. Реваншът е след седмица - на неутрален терен в Чукарички (Сърбия).

Тази вечер, на "Хювефарма Арена" в Разград, тимът на Валдас Дамбраускас действаше твърде предпазливо до средата на втората част, но впоследствие осъществи натиск и проби сгъстената защита на беларуския отбор във втората минута от добавеното време чрез Каули.

"Лудогорец" имаше добри възможности и преди това - Кирил Десподов удари греда през първото полувреме, а след почивката влезлият като резерва Пиерос Сотириу пропусна.

В крайна сметка "Лудогорец" спечели юбилейния си мач №100 в евротурнирите. В тези двубои разградчани имат 34 победи, при 28 равенства и 38 поражения, с голова разлика 144:130.

Преди мача българският шампион изпрати три свои легенди - Козмин Моци, Владислав Стоянов и Светослав Дяков. Първите двама прекратиха кариерите си, докато Дяков се завърна в "Пирин" Благоевград.

Съставите

"Лудогорец": 71. Кахлина, 22. Икоко, 24. Вердон, 30. Пластун, 3. Недялков, 25. Баджи, 8. Гонсалвеш, 95. Каули, 37. Текпетей, 11. Десподов, 28. Кешеру

"Шахтьор" Солигорск: 30. Гутор, 5. Антич, 20. Сачивко, 21. Филипенко, 99. Шаученка, 10. Ахмеди, 18. Корзун, 77. Кендиш, 19. Подстрелов, 12. Иванович, 88. Дарбо