"Лудогорец" премина през "Ботев" Враца за Купата на България

Шампионите громят 4:0 с резервите

"Лудогорец" победи "Ботев" Враца с 4:0 в мач 1/16-финалите за Купата на България. Точни за успеха на "орлите" бяха Лукас Саша в 33-ата минута, Кампаняро в 45-ата, Терзиев в 60-ата и Анисе от дузпа в добавеното време на срещата.

Треньорът на българския шампион Георги Дерменджиев направи доста промени в титулярния си състав за този мач, но това не попречи на отбора тотално да надиграе съперника.

"Лудогорец" откри головата си сметка в 33-ата минута чрез Лукас Саша. Той изведе Густаво Кампаняро, който стреля към вратата, но ударът му бе отразен от Иванов. Последва добавка на Саша, която направи резултата 1:0.

В 45-ата минута Кампаняро удвои след красиво двойно подаване между него и Кишада. Бразилецът напредна, мина мощно през двама играчи на противника и с прецизен удар не остави шанс на стража на домакините.

В 60-ата минута Георги Терзиев се разписа с глава след центриране от корнер за 3:0 и на практика сложи край на интригата в мача.

В даденото продължения съдията отсъди дузпа за нарушение срещу Кампаняро, а точен за 4:0 бе Абел Анисе.