"Лудогорец" продължава похода си към нова шампионска титла

14-та поредна победа за "орлите" в Първа лига, класика срещу "Верея"

"Лудогорец" направи поредна крачка към шампионската титла, след като победи "Верея" като гост с 3:0. Главният съдия Ивайло Стоянов показа два червени картона за домакините от Стара Загора. Здравко Илиев и Георги Андонов напусна преждевременно терена. Резервата Якуб Шверчок откри, а след него Клаудиу Кешерю и Вандерсон оформиха крайния резултат.

Футболистите на Димитър Димитров-Херо тръгнаха уверено в атака в търсене на 14-ата поредна победа. Те можеха да вкарат още в 8-ата минута, когато Кешеру бе изведен сам срещу вратаря, но Цинцарски спаси. Последваха пропуски на Лукоки, Вандерсон и Кампаняро.

В 21-ата минута Горалски изведе Марселиньо сам срещу вратаря, но бразилецът подаде топката в ръцете на вратаря.

Домакините отговориха с плахи опити на Симеон Мечев и Иво Иванов.

След подновяването на играта "Верея" остана с човек по-малко. В 54-ата минута Здравко Илиев получи втори жълт и респективно червен картон. Секунди след това Марселиньо от 5-6 метра не успя да уцели опразнената врата.

Резервата Якуб Шверчок прати топката в гредата, а в 65-ата минута страничния стълб спря и Марселиньо. Все пак в 67-ата минута Шверчок, останал сам срещу вратаря, откри резултата.

Десет минути по-късно Кешерю вкара втори гол, след като получи отлична асистенция от Лукас Саша.

В 84-ата минута "Верея" остана с 9 човека след директен червен картон на Георги Андонов за грубо нарушение отзад срещу Густаво Кампаняро.

Вандерсон направи резултата 0:3 в първата минута от добавеното време.

"Верея": Богомил Цинцарски, Здравко Илиев, Иво Иванов (72-Илия Мунин), Веселин Минев, Венцислав Бенгюзов, Симеон Мечев, Милен Танев (59-Пламен Тенев), Илиян Йорданов (65-Антон Огнянов), Георги Андонов, Денислав Станчев, Хюсеин Сулеимани

"Лудогорец": Хорхе Броун, Лукас Саша, Натанаел, Игор Пластун, Козмин Моци, Густаво Кампаняро, Яцек Горалски, Марселиньо, Вандерсон, Джоди Лукоки (57-Якуб Шверчок), Клаудиу Кешерю