"Лудогорец" разпиля "Локомотив" София за 3 от 3

"Орлите" загряха за реванша с "Малмьо" в Шампионската лига

Шампионът "Лудогорец" записа трета поредна победа от началото на сезона в родната Първа лига. "Орлите" разгромиха с 5:0 гостуващия новак "Локомотив" София.

Така тимът на Валдас Дамбраускас загря за реванша с шведския "Малмьо" от плейофната фаза на Шампионската лига. "Лудогорец" приема скандинавците във вторник (24 август) след загубата с 0:2 в първата среща.

Тази вечер, на "Хювефарма Арена", головото шоу срещу "железничарите" бе стартирано от Вандерсон в 21', а само две минути по-късно националът Доминик Янков удвои.

През втората част десеткратните шампиони вкараха още три безответни попадения - на Жосуе Са в 51', Мавис Чибота в 61' и Каули Оливейра в 68'.

С победата "Лудогорец" заема третата позиция с актив от 9 точки, докато "Локомотив" остава на деветото място с 4. В следващия кръг "орлите" гостуват на друг новак - "Пирин" Благоевград, докато на "червено-черните" предстои визита на "Арда".

Съставите

"Лудогорец": 1. Падт, 4. Сисиньо, 5. Терзиев, 32. Са, 6. Пинас, 25. Баджи, 64. Янков, 29. Ротариу, 11. Десподов, 88. Вандерсон, 13. Чибота

"Локомотив" София: 24. Любенов, 13. Рапосо, 3. Петков, 5. Катсикас, 4. Орачев, 26. Милошев, 44. Кацаров, 7. Александров, 11. Лолала, 19. Димитров