Лудогорец с първа победа в контролите

Шампионите се наложиха над Славия (Прага) с 2:1

Лудогорец постигна победа с 2:1 над Славия (Прага) в първата си контролна среща от лагера в Австрия. Неофициален дебют за лудогорци направи украинският защитник Игор Пластун, а попаденията за успеха бяха дело на Абел Анисе и Джонатан Кафу преди почивката.

Още в 6-ата минута Лудогорец поведе в резултата с гол на Абел Анисе, който се разписа след пробив и пас на Джоди Лукоки от дясно.

В 20-ата минута Джонатан Кафу се измъква добре от защитата на чехите и сам срещу вратаря вкара за 2:0.

В 78-ата минута чехите все пък върнаха едно попадение, като в основата му беше грузинският ветеран Леван Кения. Той проби и подаде на Мурис Мешанович, който от близка дистанция успя да вкара.

В неделя българският шампион ще изиграе втората контрола от лагера си в Австрия срещу Динамо (Тбилиси).