Лудогорец с успех в първата си контрола

Шампионите победиха Фортуна с 3:1

Лудогорец победи с 3:1 намиращия се на 15-о място във втора германска дивизия Фортуна Дюселдорф в първата си контролна среща по време на зимната подготовка.

На тренировъчния терен в Белек шампионите на България за последните четири сезона откриха резултата в 35-ата минута. Клаудио Кешерю с глава от близка дистанция даде аванс в полза на "зелените" след добра комбинация в предни позиции.

В самото начало на двубоя Марселиньо пропусна да открие резултата в полза на българския отбор, а близо до гола беше и Джоди Лукоки, който стреля над вратата в края на първата част.

След почивката играта беше равностойна, но в 65-ата минута Лудогорец вкара втори си гол чрез Вандерсон. Седем минути след това Абел Анисе реализира третото попадение в полза на шампиона на България.

В последните секунди на срещата тогоанецът Ихлас Бебоу вкара почетния гол в полза на Фортуна Дюселдорф.

На 22 януари Лудогорец ще играе приятелски мач с чешкия шампион Виктория Пилзен.