"Лудогорец" се измъчи, но победи "Етър"

Разградчани вкараха два гола във Велико Търново

Дни, след като загуби от датския "Мидтиланд" и отпадна от битката за място в групите на Шампионската лига, "Лудогорец" постигна трудна победа във Велико Търново. Разградчани се наложиха с 2:0 като гости на "Етър" Велико Търново в мач от четвъртия кръг на Първа футболна лига.

Въпреки очевидното си превъзходство на терена, шампионите вкараха първи гол чак в 79-ата минута. Заслуга за това имаше стабилната защита на "болярите" и намесите на вратаря Анатоли Господинов.

Клаудио Кешерю, който е възстановен след заразяване с коронавирус, пръв намери начин да прати топката във вратата на "Етър". Той шутира по земя, а стражът на домакините нямаше възможност за намеса.

В самия край на мача точен беше и Мавис Чибота, който получи страхотен пас от новото попълнение на "Лудогорец" Елвис Ману.

Така, след 4 мача в Първа лига, разградчани са първи в класирането с 9 точки. В следващия кръг те приемат "Локомотив" Пловдив. "Етър", който все още няма точка в актива си и е последен, гостува на "Левски".