"Лудогорец" свали "Берое" от трона с чиста победа в битката за върха

"Орлите" спечелиха с 2:0

Шампионът "Лудогорец" свали "Берое" от върха в Първа лига след победа с 2:0 в дербито на кръга. Срещата в Разград бе временно прекъсната десетина минути преди края заради проливен дъжд в Разград.

"Орлите" вече имат 16 точки на първото място, докато "зелените" са втори с 14.

Домакините започнаха силно срещата и вкараха и двете си попадения до 23-ата минута. В 19-ата Каули направи хубав рейд и намери Кешерю на границата на наказателното поле, който стреля веднага и откри резултата.

4 минути по-късно Доминик Янков продължи впечатляващото си представяне от началото сезона, като с отличен пас изведе Сисиньо и той безпроблемно прати топката във вратата на Василев за 2:0.

След почивката темпото спадна, а в 80-ата минута съдията прибра футболистите в съблекалнята, тъй като бе невъзможно да се играе футбол. Срещата бе подновена 25 минути по-късно, а "орлите" реализираха и трето попадение, което обаче бе отменено подари засада.