"Лудогорец" тресна "Верея"

Разградчани започнаха силно втората фаза на първенството

"Лудогорец" стартира с убедителна победа с 5:0 срещу "Верея" в първата си среща от втората фаза на първенството и вече има 69 точки на 1-ото място. С две попадения се отличи румънският нападател Клаудиу Кешеру, който откри резултата от дузпа, а след това вкара и третия гол от фаул. Също два гола за победителите вкара и полският нападател Якоб Свиерчок, който се появи в последния четвърт час.

Двубоят на "Лудогорец Арена" бе изцяло под контрола на домакините, които обаче успяха чак в края на първото полувреме да материализират своето предимствоимат предимство и в цифрово изражение.

В десетата минута Клаудиу Кешеру направи огромен пропуск. Лукас Саша бе отляво, влезе навътре и намери румънския голаджия, който бе на чиста позиция. 4 минути по-късно все пак румънецът успя да вкара топката във вратата, но поради засада голът не бе зачетен.

23 минути след началото на двубоя Вандерсон получи контузия, като се наложи да бъде заменен с Джоди Лукоки. В 28-ата минута "Верея" все пак стигна до голова ситуация. Антон Огнянов излъга Пластун, отвори му се възможност да стреля, но изстрелът му бе спасена от Броун.

В 40-ата минута "Лудогорец" получи правото да бие 11-метров наказателен удар. Мисиджан подаде към Кешеру, който бе повален на земята от Веселин Минев в наказателното поле, а главният съдия показа бялата точка. Секунди по-късно румънецът откри резултата. 120 секунди по-късно, голмайсторът на "зелените" направи двойно подаване с Мисиджан, а последният навлезе опасно и намери Лукас Саша, който изстреля топката в десния стълб, а влезлият като резерва Лукоки добави за 2:0.

Второто полувреме бе по-мудно, като отново "Лудогорец" контролираше действията на терена. В 72-ата минута бе най-красивият момент в срещата. Кешеру стреля от фаул от над 20 метра, а топката срещна напречната греда и влезе зад гол линията.

В 84-ата минута Мисиджан проби от дясната част, подаде към резервата Швиерчок, който бе безгрешен срещу вратаря Цинцарски.

В даденото от съдията продължение Лукоки центрира от корнер, където полският нападател оформи крайното 5:0 след изстрел с глава.

С успеха "орлите" увеличиха аванса си пред ЦСКА на 6 точки, като "армейците" са с мач по-малко.