"Лудогорец" удари "Левски", "сините" вече на 11 точки от върха

Победа с 2:0 за "орлите" в нервен мач

"Лудогорец" победи "Левски" с 2:0 на собствения си стадион и затвърди позицията си на лидер в генералното класиране на Първа професионална футболна лига на България. Шампионите крачат уверено към седмата поредна титла, след като увеличиха аванса си пред "сините" на 11 точки и 5 пред ЦСКА.

"Лудогорец" беше по-активният отбор в началото на мача и поведе в 11-та минута, макар и по неочакван начин. "Левски" атакуваше, когато разградчаните отнеха топката и организираха бърза контраатака, която завърши в краката на централния нападател Върджил Мисиджан. Той пое по лявото крило, поведе си топката към дъгата на наказателното поле и стреля в далечния ъгъл, а Божидар Митрев не се намеси добре и "Лудогорец" поведе.

Девет минути след гола на "Лудогорец", "Левски" пропусна най-доброто си положение за първото полувреме. Габриел Обертан влезе в наказателното поле и стигна до аутлинията, след което върна топката пред вратата, където я посрещна Серджиу Буш. Ударът на нападателя обаче мина покрай далечната греда на вратата на Ренан. Само две минути по-късно той пък спаси опасен шут на Обертан.

"Лудогорец" пропусна да вкара втори гол в 28-та минута, след като Милош Цветкович блокира удар на Джоди Лукоки, а в 32-та разградчаните вкараха топката в мрежата на гостите, но попадението беше отменено заради засада на Игор Пластун. Той остана зад вратаря Божидар Митрев при пас в наказателното поле след разбъркване и игра с топката.

"Левски" пропусна добро положение в добавеното време, когато "сините" организираха добра контраатака, завършила с неточен удар на Буш. Двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 1:0.

"Лудогорец" започна по-активно и второто полувреме. В 54-та минута Вандерсон получи на удобна позиция пред вратата на "Левски", но беше блокиран от влезлия на почивката Ивайло Найденов.

Четири по-късно бразилецът не сгреши на празна врата за 2:0. Той получи топката от Джоди Лукоки, който финтира Найденов в наказателното поле и пусна топката към далечна греда, преодолявайки и Божидар Митрев.

След гола на Вандерсон играта се укроти и зрителите видяха само едно чисто положение, пропуснато от бразилеца. Той беше изведен от Яцек Горалски зад защитата на "Левски" в 87-та минута и преодоля Божидар Митрев с удара си, но топката мина покрай лявата греда на гостите.

Състави

"Лудогорец": Ренан Сантос, Натанаел, Сисиньо, Козмин Моци, Игор Пластун, Светослав Дяков, Абел Анисе, Марселиньо (70-Яцек Горалски), Вандерсон, Джоди Лукоки (90-Густаво Кампаняро) и Върджил Мисиджан (78-Клаудиу Кешерю)

"Левски": Божидар Митрев, Холмар Ейолфсон, Антонио Вутов (58-Жерсон Кабрал), Серджиу Буш (70-Жуниор Мапуку), Жорди Гомес, Мики Орачев (46-Ивайло Найденов), Роман Прохазка, Милош Цветкович, Давид Яблонски, Габриел Обертан и Васил Панайотов.