"Лудогорец" загря за "Мидтиланд" и оглави Първа лига

Шампионите победиха с 2:0 "Черно море"

Шампионът "Лудогорец" спечели с 2:0 домакинството си на "Черно море" в мач от седмия кръг на родното футболно първенство. Успехът е пети пореден за "орлите", които оглавиха класирането.

За тима на Валдас Дамбраускас срещата бе загрявка за гостуването на датския "Мидтиланд" през седмицата в групите на Лига Европа.

Двубоя можете да гледате в четвъртък (16 септември) от 19:45 ч. пряко по bTV Action. Коментарното ни студио започва в 19:00 ч.

Днес, на "Хювефарма Арена" в Разград, първото положение се откри пред домакините - вратарят на "Черно море" Георги Георгиев спаси удар на Сисиньо. След малко повече от четвърт час игра обаче "Лудогорец" преодоля национала чрез Елвис Ману, възползвал се от центриране на Шакил Пинас - 1:0.

В края на първата част Ману се разписа отново, но попадението бе отменено след намеса на системата за видеоповторения (VAR) заради засада на Доминик Янков.

"Лудогорец" не изпусна контрола и през втората част. В 51' Алекс Сантана пропиля възможност да покачи на 2:0, но "орлите" все пак стигнаха до второ попадение в 71', когато Кирил Десподов реализира дузпа, отсъдена за фаул срещу Бърнард Текпетей.

С трите точки "Лудогорец" събра 15 на върха във временното класиране, а "Черно море" заема третата позиция с 11.

Съставите

"Лудогорец": 71. Кахлина, 4. Сисиньо, 30. Пластун, 32. Са, 6. Пинас, 7. Сантана, 25. Баджи, 8. Гонзалвеш, 37. Текпетей, 10. Ману, 64. Янков

"Черно море": 22. Георгиев, 27. Димов, 28. Дробаров, 3. Атанасов, 6. Попов, 32. Дичев, 71. Панайотов, 23. Гарсия, 72. Родриго, 15. Андраде, 77. Велев