"Лудогорец" започна със загуба в Европа

Българският шампион не успя да се справи с унгарския "Ференцварош"

ludogorets.com

Първенецът за изминалия сезон в Първа професионална лига "Лудогорец" загуби първия си мач от кампанията в европейските клубни турнири. В първия мач от първия предварителен кръг на Шампионската лига, "орлите" отстъпиха на унгарския шампион "Ференцварош" с 1:2.

Мачът в Будапеща започна по ударен начин за домакините. В 6-ата минута Токмак Нгуен изпревари новото попълнение на "Лудогорец" Джордан Икоко и се разписа с глава.

След като поучиха гол в собствената си врата, "орлите" като че ли се мобилизираха и заиграха по-уверено. Това доведе до изравняване. В 31-ата минута Чибота стреля силно, вратарят Дибус изби, а Швиерчок стигна пръв до топката и не сбърка.

Снимка: ludogorets.com

Именно този гол на чужд терен дава надежда на разградчани за реванша у нас.

Двата отбора продължиха да си разменят положения и през втората част.

В 65-ата минута Олександър Зубков преодоля вратаря Пламен Илиев за 2:1.

След попадението футболистите на "Ференцварош" заиграха защитно и не позволиха по-опасни положения пред собствената си врата.

Реваншът между двата отбора е на 17 юли в Разград.