Луис Суарес изхвърли Уругвай от Копа Америка (ВИДЕО)

Перу не отправи нито един точен удар, но е на полуфинал

Перу е последният полуфиналист в Копа Америка. "Червено-белите" елиминираха Уругвай след дузпи. В редовното време гол не бе вкаран, а според регламента направо се преминава към изпълнение на 11-метрови наказателни удари. При тях единствен сгреши централният нападател на уругвайците Луис Суарес и то още в началото на серията.

Така перуанците спечелиха с 5:4 и ще срещнат на полуфиналите на 4 юли сутринта носителя на трофея Чили.

Интересен факт е, че за 90 минути Перу не отправи нито един точен удар към вратата на съперника.

Двата тима направиха доста интересен мач, който бе белязан и от три отменени гола на Уругвай. Реферът Уилтон Сампайо два пъти използва системата за видеоповторения.

За нападателя на "Барселона" Суарес пропуснатата дузпа бе първа от 2016 г. насам. Той бе в серия от 15 точни изстрела от бялата точка за своята родина и за клубния си тим.

В полуфиналите Перу ще се изправи срещу действащия шампион в турнира Чили. Чилийците победиха по сходен начин Колумбия в един от най-интересните четвъртфинали. В другия полуфинал на 3 юли ще играят Бразилия и Аржентина.