"Лукойл Академик" спечели първата битка с "Бенфика"

Реваншът е във вторник в зала "Универсиада"

"Лукойл Академик" започна с победа тазгодишното си участие в баскетболната Шампионска лига. "Студентите" се наложиха с 91:82 над "Бенфика" в първи мач от втория предварителен кръг на турнира.

Така преди реванша в София във вторник българският шампион има солиден аванс от 9 точки.

"Лукойл" започна добре мача и след поредица от тройки поведе с 26:24 след първите 10 минути.

Възпитаниците на Шарон Друкер продължиха да контролират събитията на паркета, но така и не успяваха да се откъснат по-сериозно в резултата. Все пак силна серия в средата на четвъртината направи разликата двуцифрена в полза на "студентите".

Отборът на "Лукойл" запази темпото и три минути преди края на мача бе натрупал преднина от 17 точки. "Бенфика" успя да намали разликата, но в крайна сметка отстъпи с 82:91.

Най-резултатен за победата на българския шампион бе Кийт Клентън с 26 точки и 12 борби, а Байрън Уесли добави 15 добави. С по 12 се отчетоха Антъни Рафа и Далтън Пепър.