Лукойл продължава хегемонията си

"Студентите" с 25 титла на България

Лукойл Академик отново е шампион на България по баскетбол за мъже.

"Студентите" спечелиха финалната серия срещу Балкан (Ботевград) с 3:0 победи, след като надделяха в третия мач като гост с 86:81 точки. Това е 13-а титла за Лукойл в последните 15 г., като само Левски през сезон 2013/14 и Ямболгаз през 2001/02 прекъсват силната им серия. Трофеят е общо 25-и в клубната история на тима от Правец.

Баскетболистите на Балкан започнаха силно мача и водеха през по-голямата му част. На почивката те дори имаха аванс от 47:42.

"Студентите" направиха серия от 9:0 в края на третата четвърт, за да изравнят - 66:66.

В последните 10 минути обаче, шампионите показаха повече воля за победа, като с огромна заслуга бяха резервите Крис Минков и Павлин Иванов. Минков завърши с 19 точки, а Иванов - с 20.

С "дабъл-дабъл" за успеха се отличиха Желко Шакич и Филип Барович. Шакич завърши с 14 точки и 10 борби, а Барович с 11 точки и 13 борби.

За домакините 19 точки вкара Цветослав Острев, 18 - Душан Цветкович, а 16 точки записа Мартин Маринов.