Льоклер няма спирка! Спечели четвърти пореден полпозишън

"Ферари" се надява най-после да спре доминацията на "Мерцедес" на трасето в Сочи

Шарл Льоклер записа четвърти пореден полпозишън във Формула 1. 21-годишният пилот на "Ферари" спечели квалификацията за Гран при на Русия, регистрирайки най-бърза обиколка на трасето в Сочи с 1:31.628 минута. Така той победи световния шампион и лидер в генералното класиране Люис Хамилтън, който остана втори с 0,402 секунди зад него.

Трети е съотборникът на Льоклер във "Ферари" - Себастиан Фетел. Четвърти остана Макс Ферстапен с "Ред Бул", но холандецът е наказан с пет места на стартовата решетка и ще стартира девети в утрешното състезание.

"Мерцедес" спечели всичките пет старта в Сочи, откакто трасето е в календара на Формула 1 от 2014 година, но "Ферари" се надява да продължи силната серия, като тимът има три поредни победи в последните стартове - две на Льоклер и една на Фетел.