Мадагаскар на Анисе гледа към осминафиналите (ВИДЕО)

Историческа първа победа за малгашите в Купата на африканските нации

Тимът на Мадагаскар, в чиито редици е играчът на "Лудогорец" Абел Анисе, направи огромна крачка към осминафиналите в Купата на африканските нации.

Малгашите победиха Бурунди с 1:0 в двубой от група 2 на турнира и след историческия успех събраха 4 точки, пред Гвинея с 1 и днешния си съперник с 0. Лидер е фаворитът Нигерия с пълен актив от 6 точки.

На стадиона в Александрия Мадагаскар бе по-активен преди почивката, но "лястовичките" се бранеха смело в опит да стигнат до историческа първа точка в надпреварата.

Вместо това, през второто полувреме, съперникът стигна до първи успех. Четвърт час преди края Марко Илаймахарита изпълни отлично пряк свободен удар и реализира единственото попадение в срещата.

Програмата ни продължава с още два мача от Купата на африканските нации пряко по RING. От 20 ч. се сблъскват Сенегал и Алжир, а късният двубой противопоставя Кения и Танзания.