Малмьо излъга Шахтьор (Донецк) и взе първи три точки в Шампионска лига за сезона (ВИДЕО)

Минимален успех за шведите

Малмьо надделя над Шахтьор (Донецк) с минималното 1:0 и постигна първа победа в тазгодишното издание на Шампионска лига.

Шведите вкараха в 17-ата минута чрез Маркус Розенберг. Нападателят се възползва от прекрасен пас на Па Конате и отбеляза попадение, което в крайна сметка се оказа победно.

След гола украйниците тръгнаха напред, но не стигнаха до чисто голово положение. През второто полувреме Джурджич дори пропусна дузпа за домакините, с която можеше да сложи точка на спора.

Така, с тази победа, Малмьо заема третото място в групата с 3 точки, а Шахтьор остава последен без точков актив. Лидери са Реал (Мадрид) и ПСЖ с по 7 точки.