Манчестър Юнайтед мина през ада, но спечели ФА Къп (ВИДЕО)

С 10 души и след продължения "червените дяволи" надвиха Кристъл Палас с 2:1

Манчестър Юнайтед завоюва първи трофей след края на ерата „Фъргюсън“, „Червените дяволи“ победиха Кристъл Палас с 2:1 след продължения на финала за ФА Къп, игран на митичния "Уембли".

Палас откри резултата в 78-ата минута с гол на Джейсън Пънчън, но Хуан Мата изравни в 81-ата.

След 1:1 в редовното време, се стигна до продължения. В края на първото от тях Манчестър Юнайтед остана с човек по-малко. Крис Смолинг фаулира по безумен начин откъсващия се Яник Боласи и получи втори жълт картон, съответно червен картон.

Въпреки това тимът на Луис Ван Гаал поведе с 2:1 в 110-ата минута, когато точен бе влезлият като резерва Джеси Лингард.

Така „червените дяволи“ спечелиха първа Купа на Англия от 2004 г. насам и първи трофей под ръководството на холандския си наставник, чието бъдеще на "Олд Трафорд" остава несигурно.