"Манчестър Юнайтед" нанесе първа загуба на "Тотнъм" при Моуриньо

Маркъс Рашфорд вкара и двата гола при победата с 2:1

Отборът на "Манчестър Юнайтед" разочарова Жозе Моуриньо при завръщането му на "Олд Трафорд". "Червените дяволи" победиха гостуващия "Тотнъм" с 2:1 в среща от 15-ия кръг на английската Висша лига и така нанесоха първо поражение на "шпорите" при португалеца, след три поредни успеха във всички турнири.

Играчите на Оле Гунар Солскяер започнаха мача по-агресивно и логично поведоха още в 6-ата минута. Маркъс Рашфорд получи топката отляво и стреля от дистанция, а след неубедителна намеса на вратаря Пауло Гасанига топката се удари в гредата и влетя в мрежата за 1:0.

След гола гостите изнесоха играта в предни позиции, а междувременно Рашфорд нацели греда. Резултатът бе изравнен в 39-ата минута след великолепен гол на Деле Али.

В началото на втората част Рашфорд нахлу в наказателното поле и бе фаулиран от Сисоко. Самият Рашфорд бе точен от бялата точка и отново даде преднина на "червените дяволи" с деветия си гол за сезона.

До края на мача "шпорите" опитаха всичко по силите си да стигнат до равенството, а Деле Али бе близо до това да го направи, но в добавеното време негов удар бе отразен от вратаря Давид де Хеа.

С този успех "Манчестър Юнайтед" се изкачи на шеста позиция с 21 точки и задмина "Тотнъм", който е осми с 20.