"Манчестър Юнайтед" започна годината с победа

"Червените дяволи" надиграха "Уест Хем"

"Манчестър Юнайтед" започна с победа новата 2017 г. "Червените дяволи" се наложиха с 2:0 на "Уест Хем" в мач от 20-я кръг на Висшата лига, а точни за шестия пореден успех на гостите бяха Хуан Мата и Златан Ибрахимович.

В 15-ата минута домакините от "Уест Хем" останаха с човек по-малко на терена. Софиян Фегули беше изгонен с червен картон заради грубо влизане в краката на Фил Джоунс.

Футболистите на Жозе Моуриньо доминира през целия мач, а натискът им даде резултат в 63-ата минута. Маркъс Рашфорд проби отляво и намери на удобна позиция Хуан Мата, който не сгреши за 0:1

В 78-ата минута гостите удвоиха аванса си. Златан Ибрахимович се възползва от рикошет и хладнокръвно реализира за 0:2. При тази ситуация обаче останаха съмнения за засада.

С постигнатия успех "Манчестър Юнайтед" се изравни по точки с "Тотнъм" – по 39, и е шести във временното класиране.