"Манчестър Сити" наниза 4 гола на "Борнемут" (ГАЛЕРИЯ)

"Гражданите" с 8 победи от 8 мача под ръководството на Гуардиола

"Манчестър Сити" разгроми "Борнемут" с 4:0 на "Етихад Стейдиъм" в мач от от 5-ия кръг на Висшата лига. Така "гражданите" вече имат 5 победи от 5 мача в английското първенство и общо 8 успеха в официалните срещи на отбора под ръководството на новия мениджър Хосеп Гуардиола.

"Сити" откри резултата още в 15-ата минута на срещата, след като Уилшир фаулира Нолито на границата на наказателното поле. Кевин де Бройне изпълни отлично прекия свободен удар, пращайки топката в десния ъгъл на вратата, пазена от Артур Боруц.

Десет минути по-късно Келеши Ихеаначо удвои резултата след контраатака на "гражданите".

Малко след старта на втората част Рахим Стърлинг покачи на 3:0. Атаката тръгна от Де Бройне, който подаде към Ихеаначо, а последният асистира за попадението.

В 66-ата минута Илкай Гюндоган се разписа за крайното 4:0, вкарвайки дебютния си гол в Премиър лийг.

Четири минути преди края "гражданите" останаха с човек по-малко на терена. Испанският национал Нолито получи директен червен картон при сблъсък с Адам Смит около тъчлинията, а след това се опита удари с глава съперника си. Така Нолито ще получи наказание от три мача, каквото в момента изтърпява и съотборникът му Серхио Агуеро.

"Манчестър Сити" остава лидер в класирането с 15 точки, а "Борнемут" са шестнайсти с актив от 4 точки.