"Манчестър Сити" излезе втори след победа над "Борнемут"

"Гражданите" са на осем точки от лидера "Челси"

"Манчестър Сити" се изкачи до второто място във Висшата лига след победа като гост с 2:0 срещу "Борнемут" в последна среща от 25-ия кръг. Попадение на Рахим Стърлинг и автогол на Тайрън Мингс доближиха "гражданите" на осем точки след лидера "Челси".

Английският национал Стърлинг се разписа в 29-ата минута с добавка, след като центриране на Лерой Сане беше отбито. Само 60 секунди след това Джош Кинг пропусна възможност да изравни, а в средата на второто полувреме Хари Артър принуди вратаря на гостите Уили Кабайеро да показва класата си.

В 69-ата минута центриране на Стърлинг достигна до резерва Серхио Агуеро, който насочи топката към вратата, а Мингс вкара кълбото зад голлинията и оформи крайното 2:0 в полза на водения от Пеп Гуардиола тим.

Гостите от Манчестър можеха да вкарат още попадения, но вратарят Артур Боруц спаси удар на Александър Коларов, а един път и гредата помогна на полския страж след удар на Сане.

"Сити" има актив от 52 точки на втора позиция, докато "Борнемут" остана на 14-о място с 26 точки.