Резервите на "Манчестър Сити" победиха "Суонзи" (ГАЛЕРИЯ)

"Гражданите" се класираха за четвъртия кръг на Купата на Лигата в Англия

"Манчестър Сити" победи "Суонзи" с 2:1 като гост в мач от третия кръг на Купата на Лигата в Англия. Точни за "гражданите" бяха Гаел Клиши в 49-ата минута и Алейш Гарсия в 68-ата, а Гилфи Сигурдсон се разписа за домакините в 90-ата минута.

Хосеп Гуардиола направи девет промени в титулярния състав в сравнение с 11-те, които играха срещу "Борнемут". Капитанът Винсент Компани също попадна сред избраниците на мениджъра на "гражданите".

Белгийският полузащитник се завърна на терена след близо 5 месеца отсъствие. Той получи контузия в бедрото в полуфинала срещу "Реал" Мадрид в Шампионската лига.

Първата част завърши при резултат 0:0. "Гражданите" откриха резултата след бърза атака, която проби защитата на уелския тим, а Клиши нанесе завършващия удар.

В 68-та минута топката попадна в Навас след грешка в отбраната на "Суонзи". Крилото центрира в наказателното поле, където за топката се пребори Гарсия, който отбеляза за 2:0. Това е първи гол на полузащитника в мъжкия футбол.

Голът за домакините дойде в добавеното време и бе дело на исландския национал Гилфи Сигурдсон.