Манчестър Сити подгони Челси

"Гражданите" надиграха Саутхемптън с 3:0, а Тотнъм обърна Евертън

Getty Images/Guliver Photos

Манчестър Сити победи Саутхемптън с 3:0 в един от най-интригуващите мачове от 13-тия кръг на английската висша лига. "Небесносините" постигнаха трети пореден успех във всички турнири и се доближиха на шест точки от лидера в класирането Челси, който вчера завърши 0:0 при гостуването на Съндърланд.

Всички голове за "гражданите" паднаха през второто полувреме. Яя Туре откри резултата в 51-ата минута, а в 78-ата гостите останаха с човек по-малко, след като Мангала получи червен картон. Две по-късно Франк Лампард удвои преднината на своя тим, а малко преди края и Гаел Клиши записа името си сред голмайсторите.

Така Сити изпревари съперника си в класирането. Саутхемптън вече заема трета позиция, на точка зад "гражданите", които съкратиха аванса на Челси на шест точки.

В друг мач от неделната програма на шампионата Тотнъм надигра Евертън с 2:1. Домакините постигнаха успеха изключително трудно, след като се оказаха изоставащи в резултата още от 15-ата минута. Кристиан Ериксен изравни шест по-късно, а Роберто Солдадо отбеляза победното попадение в добавеното време на първата част.

Тотнъм заема седмо място в класирането с 20 точки, а Евертън е десети със 17.