"Манчестър Сити" с трудна победа срещу "Бърнли"

"Гражданите" спечелиха домакинството си 2:1

"Манчестър Сити" записа трудна домакинства победа с 2:1 срещу "Бърнли" в мач от 20-ия кръг на Висшата лига.

Футболистите на Хосеп Гуардиола доминираха от първите минути на мача, но капитанът Фернандиньо реши да усложни задачата на „гражданите”. В 32-ата минута бразилецът влезе грубо в краката на противник и си изкара директен червен картон.

В 58-ата минута "Сити" поведе с гол на Гаел Клиши. Малко след това появилият се в игра като резерва Серхио Агуеро удвои аванса на домакините след асистенция на Рахийм Стърлинг.

Гостите върнаха едно попадение в 70-ата минута чрез Бен Мий и до последно се бореха да стигнат до равенството, но "гражданите" успяха да задържат крехката си преднина.

След успеха си "Манчестър Сити" излезе на трето място с 42 точки и е на 7 зад лидера "Челси", който е с мач по-малко. "Бърнли" остава на 11-а позиция с 23 точки.