"Манчестър Сити" се добра до точка срещу "Мидълзбро"

"Гражданите" остават на четвърта позиция

Getty Images/Guliver Photos

"Манчестър Сити" завърши 2:2 като гост на аутсайдера "Мидълзбро" в мач от 35-я кръг на Висшата лига. Домакините повеждаха на два пъти в резултата, но "небесносините" спечелиха точката.

Алваро Негредо даде аванс за "Мидълзбро" след бърз пробив и подаване на Джордж Френд в 38-ата минута. В 69-ата минута Серхио Агуеро изравни след изпълнение на дузпа, отсъдена за нарушение в наказателното поле на Мартен де Рон срещу Лерой Сане.

Домакините отново поведоха с гол аванс след точен удар на Калъм Чембърс в 77-ата минута. Осем минути след това Габриел Жезус фиксира крайното 2:2 с удар с глава, а този път последното подаване беше на Агуеро.

"Манчестър Сити" е на четвърто място в класирането с актив от 66 точки, докато "Мидълзбро" е на предпоследната 19-а позиция с 28 точки.