Марек със загуба на старта на Шампионска лига

Марек Юнион Ивкони - Белогорие (Белгород) 0:3 (15:25, 15:25, 17:25)

Българският волейболен шампион Марек Юнион Ивкони загуби от гостуващия Белогорие (Русия) с 0:3 (15:25, 15:25, 17:25) гейма в първия си мач от група "А" на Шампионската лига за мъже.

Срещата се игра пред над 1700 зрители в реконструираната спортна зала в Дупница. Руският вицешампион нямаше никакви проблеми в двубоя, в който доминираше напълно и стигна до успеха за 68 минути.

В първия гейм гостите поведоха с 16:9 и 19:11, а във втората част взеха аванс с 15:6.

В третия гейм Белогорие поведе с 20:13 и затвори мача след 25:17.

За Марек 6 точки отбеляза Георги Елчинов, а с по 5 точки завършиха Михаел Манджуков и Димитър Дулчев.

За победителите се отличи Роман Данилов с 13 точки. Звездата на тима Дмитрий Мусерский записа 5 точки.

В следващия си мач от турнира Марек Юнион Ивкони гостува на шампиона на Турция Аркасспор на 17 ноември.