Мъри Стоилов би Херо с 5:3. "Астана" на финал за купата на Казахстан (ВИДЕО)

С общ резултат 4:7 "Иртиш" отпадна от надпреварата за трофея

Facebook

Отборът на Станимир Стоилов - "Астана", се наложи над водения от Димитър Димитров - Херо тим на "Иртиш" в полуфинална среща за Купата на Казахстан. Мачът завърши при резултат 5:3, а с общ сбор 7:4 от двете срещи, отборът на бившия треньор на "Левски" ще играе на финал.

Двата отбора заложиха на доста резерви в мача. "Астана" поведе с 2:0 след попадения на Деспотович и Кабананга .

Футболистите на "Иртиш" обаче съумяха да върнат попаденията чрез Смаилов и Фонсека и първото полувреме завърши 2:2.

Още четири гола бяха реализирани през втората част. Възпитаниците на Херо поведоха с гол на Смаилов. "Астана" обаче отговори с три безответни попадения, дело на Кабананга, Малий и Каняс.

На финал момчетата на Стоилов ще се изправят срещу "Кайрат".

Астана вече си осигури титлата в първенството, а "Иртиш" остана на трето място и ще играе в квалификациите за Лига Европа.